guy
05 بهمن 1401 - 23:59

ضرورت احیای بازی های بومی محلی آذربایجان شرقی

تبریز- فرماندار تبریز بر احصای موانع توسعه ورزش، سالم سازی محیط باشگاه ها و احیاء بازی های بومی و محلی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی جعفری آذر در نخستین نشست شورای تربیت بدنی و ورزش شهرستان تبریز اظهار کرد: با نهادینه کردن ورزش در بین عموم مردم، می‌توان به سمت قله‌های موفقیت در تمام زمینه‌ها پیش رفت.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در جوامع دانشگاهی بر سه اصل تحصیل، تهذیب و ورزش، گفت: تمامی دستگاه‌ها موظفند در این مسیر برنامه ریزی و اقدام کنند و شورای تربیت بدنی و ورزش شهرستان نیز نقش مهمی را در این خصوص ایفا خواهد کرد.

فرماندار تبریز گفت: ورزش یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های ایجاد شور و نشاط و شادابی در جامعه است

جعفری آذر اظهار کرد: ورزش، همچنین در افزایش اتحاد و غرور ملی بسیار حائز اهمیت است و هیچ عرصه‌ای مثل ورزش نمی‌تواند با یک پیروزی، یک رکورد شکنی و یک مدال باعث شادی شود و ما باید از این فرصت به بهترین شکل بهره بگیریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان تبریز نیز اجرای مصوبات شورای عالی ورزش و تربیت بدنی در سطح شهرستان را مهم و گامی اساسی برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در بین تمام آحاد جامعه و ورزش شهرستان تبریز دانست.

مهدی نوایی افزود: ورزش شهرستان با داشتن ۷۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و ظرفیت اماکن ورزشی سایر دستگاه‌ها می‌تواند در مسیر توسعه ورزش همگانی و قهرمان پروری و مدال آوری و در نهایت ایجاد غرور ملی گام بردارد.

وی ادامه داد: گام بعدی در شورای عالی ورزش و تربیت بدنی در شهرستان، هماهنگ سازی فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش شهرستان و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها و رفع چالش‌ها و موانع توسعه ورزش شهرستان خواهد بود.

وی بیان کرد: بررسی زمینه‌های همکاری و هماهنگی سازمان‌ها و نهادهای شهرستانی، تصویب برنامه‌ها و طرح‌های ورزشی در جهت تسریع و تسهیل در انجام امور مرتبط با ورزش سازمان‌ها و نهادهای عضو شورا، ایجاد هماهنگی در استفاده از اماکن و تأسیسات ورزشی که در اختیار سازمان‌ها و نهادهای ذیربط می‌باشد و همچنین ارائه گزارش ادواری از عملکرد دستگاه‌های عضو شورای تربیت بدنی و ورزش شهرستان تبریز به دبیرخانه شورای عالی ورزش و تربیت بدنی از دیگر وظایف این شورا خواهد بود.

در این نشست مقرر شد ارگان‌ها و نهادها مشخصات اماکن ورزشی و کاربری‌های ورزشی را به دبیرخانه شورای تربیت بدنی و ورزش ارسال و حمایت‌های لازم از تیم‌های حاضر در لیگ‌ها و تجربیات اساتید علمی ورزش و رایگان بودن ورزش همگانی و استفاده از اماکن ورزشی سایر دستگاه‌ها در توسعه ورزش همگانی و همکاری با دهیاری‌ها در اجرای برنامه‌های ورزش همگانی تاکید شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 998519