guy
06 بهمن 1401 - 14:31

۸۷ درصد تعهدات اشتغال در مازندران محقق شد

ساری- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تشکیل قرارگاه اشتغال با هدف پیگیری وضعیت اشتغال ثبت شده در سامانه رصد مرتبط با استان خبر داد و گفت: ۸۷ درصد تعهدات اشتغال استان محقق شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی باقری ظهر پنجشنبه در نخستین جلسه قرارگاه اشتغال استان با اشاره بر تعهد اشتغال بیش از ۵۳ هزار نفری استان مازندران اظهار کرد: تاکنون بیش از ۸۷ درصد از تعهد اشتغال استان محقق و توسط دستگاه‌های اجرایی در سامانه رصد ثبت شده است.

وی افزود: سامانه رصد، پایش و نظارت بر اشتغال یکی از مهم‌ترین شاخص‌های نظارت بر مشاغل است که در دولت سیزدهم به‌روزرسانی شده است و بر پایه آن تمام خدماتی که دستگاه‌ها و نهادها در حوزه اشتغال ارائه می‌کنند در این سامانه ثبت می‌شود.

باقری خاطرنشان کرد: با عنایت به تاکید مقام عالی وزارت مبنی بر نظارت، پایش و تحقق اشتغال تعهد شده، راستی آزمایی بر موارد ثبت شده در سامانه رصد با تشکیل قرارگاه اشتغال به صورت مستمر مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: قرارگاه اشتغال استان مازندران از ۵ بهمن ماه تا ۲۰ اسفند سال جاری همزمان با سراسر کشور کار نظارت بر تمام طرح‌ها و اشتغال ثبت شده در سامانه رصد را به صورت میدانی و حضوری انجام می‌دهد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر نظارت چند مرحله‌ای بر اشتغال وارد شده در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی استان خاطرنشان کرد: گزارش‌های ناظرین و بازرسین از طرح‌ها جمع بندی می‌شود و اطلاعات دریافتی با سامانه جامع سانار که به عنوان یک ابزار کنترل و ارزیابی مناسب در سطوح ملی و استانی است و کدهای ملی ثبت شده به عنوان شاغل‌شدگان سال ۱۴۰۱ مطابقت داده می‌شوند.

باقری خاطر نشان کرد: با توجه به گزارش دریافتی از سامانه رصد و اشتغال تعهد شده دستگاه‌های اجرایی در سالجاری این قرارگاه کمک می‌کند تا صحت اشتغال ایجاد شده در استان را مورد ارزیابی قرار گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999310